Sınırda hareketlilik devam ediyor.. Genelkurmay Başkanı Akar bölgede

0

Türkiye, Rusya ve İran’ın Kazakistan’ın başkenti Astana’da imza attığı anlaşma kapsamında oluşturulacak ‘çatışmasızlık bölgesi’ için harekete geçildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) bazı unsurlarının İdlib’e intikali için hazırlıkları tamamlandı. Reyhanlı-İdlib arasındaki Cilvegözü Sınır Kapısı’na yoğun askeri sevkiyat yapılıyor. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ise şu anda İdlib’de operasyon yürütüyor.

Sınırda hareketlilik devam ederken Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın bölgedeki incelemeleri devam ediyor. Akar, beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte dün Van’a giderek Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığında denetleme ve incelemelerde bulundu. Orgeneral Hulusi Akar, bölgedeki birlik komutanlarıyla toplantı yaptı.

Öte yandan Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarında Irak Özel Kuvvetleri’ne bağlı küçük bir birliğin de katıldığı tatbikat ise 20 gündür devam ediyor.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here