SP İl Başkanı Dr. Sevim: Türkiye’nin Saadet’e ihtiyacı var”

0

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, iktidarın dinlenmeye, Türkiye’nin ve İstanbul’un Saadet Partisi’ne ihtiyacı olduğunu söyledi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı Ekim ayı divan toplantısı, Bakıköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Yeni Bir Dünya Sanayici ve İş Adamları Derneği (YENİAD) Genel Başkanı Selman Esmerer de katıldı.

ALBAYRAK YENİ VERGİLER İCAT EDİYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim ekonomik gidişata değinerek, “İşsizlik oranı yüzde 13,9’a çıktı. 4,5 milyon kardeşimiz işsiz. Genç işsizlerin oranı ise yüzde 27. evlatlarına süt alamayan, kıyafet alamayan işsiz babalar evlerine gidemiyor ancak sorsanız enflasyon tek hane. Zamlar ise çifter çifter ve çift hanelerde yağmaya devam ediyor. Çiftçi ekmese kazanamıyor. Ekse emeğinin karşılığını alamıyor. Hayvancılık yapan yem fiyatlarından, saman ithalatlarından bunalmış. Et pahalanıyor. Yerine et ithal ediliyor. Kimse de, gerçek politikalarla hayvancılığı kalkındırmaya yanaşmıyor. Köyünde kazanamayan Hasan amca, tasını tarağını toplayıp soluğu büyükşehirlerde almak, varoşlarda asgari ücrete mahkum olmak mecburiyetinde kalıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan farkında mı bilmiyorum ama sayın Berat Albayrak, yeni yeni vergiler icat ediyor” şeklinde konuştu.

ADINDA AİLE GEÇEN BAKANLIK AİLEYİ DİNAMİTLİYOR!

Türkiye’nin diğer alanlarda da iyi yönetilmediği belirten Başkan Sevim, “Eğitim sistemimiz dikiş tutmuyor. Eğitim politikalarımızı belirleyenler yapboz oynamaktan vazgeçmiyor. Ahlaki ve manevi tahribat dindar nesil iddialarına, Muhafazakar iktidar kanadına rağmen maalesef son sürat devam ediyor. Adında aile geçen bakanlık, aile kurumunu dinamitlemeye devam ediyor. Anneleri evlerinden kopartmak için adımlar atılıyor. Adalet sarayları, zulüm üretiyor! İnsanlarımız hukuk sistemine güvenmiyor. Ehliyet ve liyakat, parti teşkilat binalarında kayboluyor! Gıda güvenliğimiz evlere şenlik! Tarım ve Orman Bakanlığı çarşaf çarşaf listeler yayınlıyor. EYT’lilerin, KHK’lıların, atanamayan öğretmenlerin sesleri 780 milyon kilometrekarede yankılanıyor” diye konuştu.

Abdullah Sevim, mevcut politikalarla yola devam edilmesi halinde sorunların çözülemeyeceğini belirterek, “Bu sorunları ancak biz çözebilir, Türkiye’yi içinde düştüğü bu keşmekeşten ancak biz kurtarabiliriz” dedi.

DEPREMDE İSTANBUL’UN YÜZDE 22’Sİ YIKILABİLİR

Reklam

İstanbul’da olması muhtemel depremle ilgili de konuşan Sevim, “Bu hususu unutturmamakta kararlıyız. Sizlere bazı araştırma verilerinden bahsetmek istiyorum. Marmara Denizi’nde 30 yıl içerisinde 7’den büyük bir depremin olma ihtimali yüzde 65. Bugün İstanbul’da 1 milyon 170 bin civarında konut bulunuyor. Bunların 788 bini 1999 depremin önce inşa edilmiş. İstanbul’da beklenen deprem 7.5 büyüklüğünde olursa İstanbul’daki binaların yüzde 22,6’sı yıkılacak. 25 milyon ton enkaz oluşacak. Yolların yüzde 30’u kapanacak. 463 içme suyu noktası, 1.045 atık su noktası hasar görecek. 355 doğalgaz noktasında sorun oluşacak. Toplam ekonomik zarar 120 milyar liraya ulaşacak” ifadelerini kullandı.

8,7 MİLYON KİŞİYE ACİL DURUM YARDIMI YAPILMASI GEREKEBİLİR

Olası depremin ardından da acil yardım ihtiyaçlarına dair de veriler paylaşan Sevim, “Araştırmalara göre, İstanbul’da 7’nin üstünde şiddette deprem olması durumunda yaklaşık 8,7 milyon kişiye acil durum su ve yiyecek yardımı yapılması gerekecek. 1-3 haftalık bir süre içerisinde çadır kentlerde iskan edilmesi gereken kişi sayısı 1.3 milyon civarında olacak. Bu nüfusun, günlük su, tuvalet ve yiyecek ihtiyacının nasıl giderileceği de ayrı bir çalışma konusu. Durumun vahameti ortada. Meselenin siyasi çıkar çatışmalarının çok çok üzerinde olduğu ortada. Biz Saadet Partisi olarak bu işin peşini bırakmayacağız. İstanbul’daki 40 belediye ve merkezi hükümetin atması gereken adımların, milletimiz adına takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

İKTİDARIN DİNLENMEYE TÜRKİYE’NİN SAADET PARTİSİ’NE İHTİYACI VAR

İktidarın dinlenmeye Türkiye’nin ve İstanbul’un Saadet Partisi’ne ihtiyacı olduğunu ifade eden Dr. Sevim, “Bu ihtiyaca çok daha fazla cevap verebilmek adına da, 3 Kasım’da büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. 31 Mart seçimlerinin ardından siyaset sahasında yepyeni bir dönem başlamıştı. Büyük kongremiz de hem partimiz hem de ülkemiz için adeta bir dönüm noktası olacak! Siyasi alanı genişletecek, siyaset arenasındaki tıkanıklığın önüne geçecek bir kongre olacak. Bilge Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun liderliğinde, Saadet Partisi’nin iktidara yürüyüşünü başlatan bir kongre olacak. İstanbul teşkilatları olmanın sorumluluğunu da asla unutmayacak, Saadet Partimizin büyük iktidar yürüyüşüne Dersaadet’ten öncülük edeceğiz” dedi.

İRİŞ: BİZLER 50 YILI AŞMIŞ BİR DAVANIN MÜNTESİPLERİYİZ

İl divana katılan partililere seslenen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Değerli kardeşlerim, Pazar günü önemli bir toplantı için bir araya geldik. Bu gayretinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Bu toplantıya genel başkanımızın selamını iletmek istiyorum. Bizler 50 yılı aşmış bir davanın Türkiye’deki müntesipleriyiz” şeklinde konuştu.

KONGREMİZ HEYECAN VE GÜZELLİĞİN MESAJINI VERECEK

Reklam

“Bizler Milli Görüş hareketi olarak ve Saadet Partisi olarak her zaman büyük fotoğrafı gözümüzün önünde ve zihnimizde tutmalıyız” diyen İriş, “Değerli arkadaşlar, insanlarımızın gönlünü kazanamadan oylarını kazanamayız. Son olarak Pazar günü düzenlenecek olan büyük kongremiz her zaman olduğu gibi, buna kapatılan partilerimiz ve Saadet Partimiz de dâhil olmak üzere, en muhteşem en görkemli olarak hem teşkilatımıza hatta ülkemize en heyecanlı en güzel mesajların verildiği bir kongre yapacağız Allah’ın izniyle” diye konuştu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here