Su içmesine sinirlendi ve çocuğu yerden yere vurdu.. Tutuklandı

0

Şanlıurfa’da bir çocuğun dükkanından su içmesine sinirlenen ve çocuğu yerden yere vurarak döven bakkal Mahmut A., mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şanlıurfa Valiliği de saldırı ile ilgili açıklama yaparken, Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ile DEVA Partisi İl Başkanlığı da olayın takipçisi olacaklarını bildirdi.

Şanlıurfa’da bir çocuğun dükkandan su içmesine sinirlenen Mahmut A.’nın çocuğu dövmesine ilişkin güvenlik kamerası görüntülerinin yayınlanması sosyal medyada infiale yol açtı. Olayla ilgili olarak Şanlıurfa Valiliği devreye girerek, çocuğu feci şekilde darp eden şüpheli Mahmut A.’nın tutuklandığını açıkladı.

Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu da sosyal medya hesaplarından, “Komisyon olarak dosyanın ve sürecin takipçisi olacağız.” paylaşımını yaptı. Eski Baro Başkanı olan DEVA Partisi İl Başkanı Ahmet Tüysüz de “Dehşete düşüren olayın bizler de takipçisi olacağız şüpheli bugün tutuklandı.” diye konuştu.

Şanlıurfa Valiliği de konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “İlimiz Eyyübiye ilçesinde 14 Kasım 2020 günü meydana gelen küçük bir çocuğumuzun darp edildiği, vicdanları yaralayan olayın görüntülerinin sosyal medyada yer alması üzerine; görüntüleri inceleyen güvenlik güçlerimiz tarafından kimliği tespit edilen M.A adlı şahıs olayın yaşandığı gün gözaltına alınmış olup, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here