Suudi Arabistan, terör saldırısını engellediğini açıkladı..

0
Terörist saldırısında kullanmak üzere patlayıcı yerleştirilen araç (SPA)

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı, ed-Dammam şehrinde patlayıcı yüklü bir araç ile yapılması planlanan bir terör saldırısının engellendiğini belirterek yapılan güvenlik operasyonunda teslim olmayı reddeden 2 teröristin öldürüldüğünü, birinin ise sağ olarak ele geçirildiğini açıkladı.

Suudi Arabistan Devlet Güvenlik Başkanlığı Sözcüsü, terör faaliyetlerine yönelik yapılan takip sonucu patlayıcı yüklü bir araç ile terör eylemine hazırlık yapıldığına ilişkin kanıtlara ulaşıldığını söyledi. Sözcü, “Allah’ın lütfu ile yürütülen çabalar sonucu Çarşamba sabahı ed-Dammam şehrindeki Kral Suud Caddesi’nde iki terörist tarafından kullanılan patlayıcı yüklü bir araç tespit edildi.” dedi.

Düzenlenen operasyonda söz konusu teröristlerin teslim olmayı reddederek, güvenlik görevlilerine ateş etmeye başladığını dile getiren Sözcü, iki kişinin öldürülerek etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Sözcü, öldürülen kişilerin güvenlik güçleri tarafından aranan Suudi vatandaşları Ahmed Abdullah Said Suveyd ile Abdullah Hüseyin Said Al-Nemr olduğunu açıkladı.

Devlet Güvenlik Başkanlığı Sözcüsü’ne göre operasyon kapsamında ismi açıklanmayan bir kişi yakalanırken, iki makineli tüfek, iki tabanca ve yüklü miktarda paranın yanı sıra araç içindeki RDX türü 5 kilogram patlayıcı maddeye de el konuldu.

Sözcü konuşmasının sonunda, Devlet Güvenlik Başkanlığı’nın, dış düşmanların emirlerine cevaben güvenlik ve istikrarı baltalamak isteyen suç unsurlarını takip etmeye devam edeceğini vurgulayarak, bu kişilerin Allah’ın izni ile planladıkları şeyleri başaramayacaklarını vurguladı.

Kaynak: Şarku’l Avsat

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here