“Tarihteki Dindar Zalimler” çıktı..

0

Genel yayın yönetmenimiz Sinan Eskicioğlu’nun, tarihin en eski örgütü “Zeytin Ağacı” isimli kitap ile çılgın bir kanal hikayesi “Katar İstanbul”un ardından “Tarihteki Dindar Zalimler” adlı kitabı da çıktı. Halk Kitabevi’nden çıkan ve kitapseverlerle buluşan kitap 112 sayfa.

“Tarihteki Dindar Zalimler” isimli kitabın tanıtımında şu ifadeler yer alıyor: “Onlar birer dine mensuptular. İnançlarına keskin, derin, hatta aşk derecesinde bağlı idiler. Çoğu kendi dininin önde gelen isimleriydiler. Kimisi İncil’in izinden giderek Hz. İsa’ ya nefer olmuştu.

Kimisi Kuran-ı Kerim’i ezberlemiş, ünlü bir hafız oluştu. Dini yaşamak ve yaşatmak adına zorluklara göğüs germiş azizlerdi onlar. Güce ve iktidara sahip olduklarında bir keskin değişim yaşadılar. Kendilerinden olmayan, kendileri gibi düşünmeyen, kısacası kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayan birer despota dönüştüler.

Dinleri için, kendi dinlerinden olanı bile öldürdüler, sürdüler, yok ettiler. Onların baş eylemleri ölüm ve zulüm olmuştu artık. Tarih onları ‘zalim’ olarak kayda geçirecekti. Dindar zalimler! Zalim, bazen bir kişi, bazen bir topluluk, bazen bir anlayış, bazen de bir devlettir. Mazlum, bazen bir kişi, bazen bir topluluk, bazen bir anlayış, bazen de bir devlettir.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here