Ana Sayfa Dünya Trump düşündüklerini.. hislerini.. dünyayla paylaşıyor.. Galiba dönemi ‘şeffaf’ bir dönem olacak..

Trump düşündüklerini.. hislerini.. dünyayla paylaşıyor.. Galiba dönemi ‘şeffaf’ bir dönem olacak..

0
Trump düşündüklerini.. hislerini.. dünyayla paylaşıyor.. Galiba dönemi ‘şeffaf’ bir dönem olacak..

Donald Trump’ın başkanlık dönemi bir ilki de başlatacak: Olabildiğince ‘şeffaf’ bir yönetim olabilecek çünkü..

Twitter sayesinde..

Şimdi bile, kiminle görüştü.. görüştüğü kişiler hakkında izlenimleri.. kamuoyundaki bazı yanlış algıların düzeltilmesi.. bütün bunlar hakkında gönderdiği mesajlarla bilgi sunuyor yeni seçilen başkan Trump.

Bill Clinton meselâ, “Seçimden sonra Trump beni aradı” demiş.. “Hayır” diyor Twitter mesajında Trump; “Ben onu değil o beni aradı; hem de bayağı samimi tebriklerle…” Clinton onun için “O pek bir şey bilmez” demişti o konuşmasında; Trump aynı cümleyi Clinton için mesajına ekleyivermiş..

 

Meksikalı işadamı Carlos Slim görüşelim demek için kendisini aramış; Trump “Görüştük, MÜTHİŞ BİR ADAM O” diyor mesajında…

Pazartesi günü ikinci seçmenler oy kullandı ve Trump fazlasıyla oy alarak o engeli de aştı. O sırada ABD’de bazı tartışmalar yaşanmıştı; “Trump kazandı, ama Clinton ondan 3 milyon fazla oy aldı” gibi..

“İkinci seçmenlerin oylarını almak için kampanya yürütmek hem daha zor hem de farklı yaklaşım gerektiriyor. Hillary yanlış eyaletler üzerinde yoğunlaştı” diyor bir mesajında; bir diğerinde de “Sadece sandıktan çıkan oyla seçilmek mümkün olsaydı, ben orada daha değişik bir kampanya yürütür, seçimi büyük farkla kazanırdım” demekte.

Televizyonlara çıkıp görüş bildirenlere de bir mesajı var Trump’ın: “Akıl veren veya yorum yapanlardan hiçbirinin, kaybeden Hillary’den ÇOK DAHA AZ PARA sarf ederek seçimi kazandığıma değindiğini işitmedim..”

Reklam

Biz eminiz, ilginç olacak Trump’ın başkanlığı…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here