Türkiye tam manasıyla bir parti devleti haline dönüşüyor.. Hiçbir kimse Harun gibi gelip Karun gibi gitmemelidir

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi. “Haluk Dursun Hoca tarihçiliği ve ilim adamlığı ile örnek bir kişilikti. Arkasında tarihimiz ile ilgili çok önemli eserler bıraktı. Merhuma bir kere daha Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Bu ülkenin içerisinde yaşayan bütün kardeşlerimiz bu ülkenin temel unsurudur. Birbirimize sarılacağız, birbirimizi kucaklayacağız, problemlerimiz olsa bile birlikte çözeceğiz. Kayyum kararı ile hukuk dikkate alınmadığı gibi halkın iradesi de dikkate alınmamıştır.

İktidar kendisini adli merci yerine koyup hukuki bir karar veremez. Bizim itirazımız hukuki süreç tamamlanmadan kayyum kararı almasıdır. Şunu sormak istiyorum! Acaba Osman Öcalan’ı ekranlara çıkaran TRT’ye de kayyum atanacak mı?

Sayın Cumhurbaşkanı, okuduğu bir şiir sebebiyle haksız yere hapis cezası almış ve belediye başkanlığından alınmıştı. Ama o gün dahi İstanbul Belediyesine kayyum atanmamıştı. Türkiye tam manasıyla bir parti devleti haline dönüşüyor. Buna rıza göstermemiz mümkün değildir. Hiçbir kimse Harun gibi gelip Karun gibi gitmemelidir!

İktidar yasaklarla ve baskılarla koltukta kalmaya devam edeceğine, bunlarla mücadeleyi yeniden gündeme getirmelidir. İnsanlar sıkıntı içindeyken iktidar ‘siz çok iyisiniz’ demekten vazgeçmelidir. Laf ile peynir gemisi yürümez!”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here