Türkiye’de artık dikta rejimi ayakta kalamaz..

0

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel İdare Kurulu, İl Başkanları ve İl Müfettişleri Toplantısı’nda konuştu.

“Ülkemizde çok önemli değişiklikler meydana geldi. Ak Parti 17 yıllık serüvenin sonunda öyle bir noktaya geldi ki kendisi sallandıkça ülkemiz de sallanmakta.” diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Memleketimizin problemleri belli. Adalet bir numaralı problemimiz. İktidar partisinin isminde de adalet var. Farklı fikirde olanlar bugün ülkemizde fikirlerini açıklamaktan korkuyorlar. Türkiye’ye herkes fikir ve düşüncelerini hakaret ve şiddet içermeden söyleyebilmeli. Türkiye’de artık dikta rejimi ayakta kalamaz. Bunu herkes bilmeli.

Bu millet Türkiye’de hiçbir siyasi partiye tanımadıkları süreyi Ak Parti’ye tanıdılar. Ama artık Ak Parti yoruldu ve tükendi. Ak Parti’nin ve Tayyip Erdoğan’ın bugün bulunduğu durumda, kendi koltuğunu ve imkanını kaybetmek istemeyen danışmanların önemli bir payı vardır. Bizim tavrımız asla hasmane değildir, dostanedir.

AK Parti’de Tayyip Erdoğan hariç kuruculardan kimse kalmadı ve artık o kurucular şimdi Ak Parti’nin alenen karşısında. Kaybedilen İstanbul seçimleri iktidar için büyük bir dersti ancak iktidar bu dersi alamadı. Havuz medyası sürekli ümit pompalıyor. Rakamların tam aleyhinde haberler yapıyor. Hükümet memurlara enflasyonun yüzde 10 altında maaş zammı vererek memurların fakirleşmesini sağlıyor.

Suriye politikamız başından beri yanlıştı. Ancak hala yanlışta ısrar ediliyor. Amerika’nın içerisinde bulunduğu bir işbirliği hiçbir coğrafyaya huzur getiremez. Çünkü Amerika ile huzur yan yana gelemez. Esad ile masaya oturmayan iktidar, Esad’dan 10 kat daha zulmü yapan Amerika ve İsrail’le oturmaya can atıyorsunuz.

Bugüne kadar takip ettiğiniz Suriye politikasının iflas ettiği açık, kesin! Baştan beri yanlış bir istikamete gittiniz. Ortadoğu’nun bu kadar karışmasına vesile oldunuz, yeter ya pes edin! ‘Efendim biz Esad’la oturup, konuşmayız’ konuşma ne oluyor sonra! Senin onunla konuşup, konuşmaman yüz binler milyonlarca insanın tehlikeye atılmasına değer mi? Bu şaka değil, insan canı!

Yüz binlerce insan sınıra dayandı, niye? Hayatı endişede, nereye sığınacağını bilmiyor. Düşünün, Esad bombalıyor Ruslar bombalıyor, Amerikalılar bombalıyor. Üçü de aynı bölgeyi bombalıyor. Bu bir şeyi gösteriyor, arkadaş bu bölgeye dışardan özellikle kendi menfaatlerini korumak, teminat altına almak için gelen bütün dünya güçlerini bir tarafa atacaksınız. Bu bölgede yaşayan ülkeler, bu bölgede huzuru barışı temin edebilir, tesis edebilir. Allah rızası için, başınızı şu elleriniz arasına alın, bir düşünün. Amerika buraya kendi menfaati olmazsa gelmez! Rusya da gelmez.

Reklam

Belediyenin imkanlarından tahsis edilen araçların şahsi işlerde ve parti işlerinde kullanılması ciddi bir vebaldir. Şehir hastanelerini büyük bir ticaret kapısı olarak gören iktidar halkının hasta olmasını destekliyor.

Cumartesi anneleri görmezden gelindi ancak HDP binasının önünde duran annelerin haberi her gün medyada yer alıyor. Şu açıkça bilinmelidir ki biz terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz ne FETÖ’cü olduk, ne de teröre destek verdik. Biz bugüne kadar mazlumun yanında, zalimin karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Biz İslamcı değiliz, biz müslümanız. Biz işi ehline veririz. Rüşvet nedir bilmeyiz. Bu hasletler Müslümanlığın şiarındandır. Bu sebeplerden dolayı kefen satanlarla yan yana gelemeyiz. Hakkın hakimiyeti için yılmadan çalışacağız. Hasımlarımızın da adaleti için çalışacağız çünkü ancak bizim sistemimizde tüm insanlar adalet ve refahı bulabilir.

Size asla oy vermem diyen insanlar bugün bize oy veriyor. İnşallah bu teveccüh artarak devam edecek ve biz iktidara yürüyeceğiz. RTÜK televizyon ekranlarındaki onca iğrenç dizi ve programlara sesini çıkarmazken Pelikan dendiği için TV 5’e ceza kesiyor. İktidarın içerisine düştüğü acziyeti buradan görebilirsiniz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here