Twitter’ın dil seçenekleri arasına Kürtçe de eklendi..

0

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, dil seçeneklerine Kürtçe’yi de ekledi. Twitter kullanıcıları dil seçeneği bölümüne girerek buradan Kürtçe’yi seçebilecek.

Twitter’a girildiğinde ayarlar başlığının altındaki içerik tercihlerinden diller bölümüne girenler burada bulunan 67 dil arasından Kürtçe’yi kullanabielcek. Twitter’da aradığı dil seçeneğini bulamayanlar için “diğerleri” kısmı da bulunuyor. Twitter’ın aylık 330 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Bu sosyal paylaşım sitesinde günde toplam 500 milyon tweet atılıyor.

Twitter, Suriye’de YPG önderliğinde hareket eden Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) lideri olan Mazlum Kobani’nin hesabını da ‘mavi tik’ ile onaylamıştı. ‘Mavi onay rozeti’ olarak da bilinen mavi tik, kullanıcının kontrolündeki hesabın onaylanmış olduğu anlamına geliyor ve hesabın orijinal olduğunun bilinmesini sağlıyor.

Gerçek ismi Ferhat Abdi Şahin olan ve Şahin Cilo veya Mazlum Kobani gibi farklı kod adları bulunan örgüt lideri, terör örgütü PKK’nın üst düzey liderlerinden biri.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here