Ülkemiz yeniden derin bir ekonomik krizin içerisinde ve Bahçeli yine iktidar ortağı..

0

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Genel Başkan Ali Babacan’ın açıklamaları sonrası yaşanan tartışmalara dair basın açıklaması yaptı.

Babacan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin DEVA’yı hedef alan sözlerine verdiği cevabın salt bir tarihsel gerçekliğin hatırlatılması olduğunun belirtildiği açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Genel Başkanımız, Bahçeli’nin iktidar ortağı olduğu üçlü koalisyon döneminde yaşanan ve yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizi olan 2001 krizini hatırlatmıştır. 20’ye yakın bankanın battığı, Milli gelirin dörtte birinin kaybedildiği, gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500’ü gördüğü, yıllık enflasyonun yüzde 70’leri geçtiği, yazar kasaların başbakan önüne fırlatıldığı, insanların açlıkla karşı karşıya kaldığı, hatta tamda bu nedenle iktidarın ekonomiyi düzeltemeyeceğini idrak edip Dünya Bankası’ndan bir başkan yardımcısının ekonominin başına getirildiği bir dönemden bahsediyoruz.

Genel Başkanımızın gerek ekonomi gerekse dış politikanın başında olduğu dönemlerde halkımızın ulaştığı ekonomik refah seviyesi ve ülkemizin kazandığı itibar toplumun herkesimi tarafından iyi bilinmektedir. O dönem dünyada Türkiye’nin altın çağı olarak adlandırılan bir dönemdir. Bugün ise ülkemiz yeniden derin bir ekonomik krizin içerisindedir ve 2001 krizin de iktidar ortağı olan Bahçeli, bugün yine iktidar ortağıdır. Ülkemiz her geçen gün, her geçen ay fakirleşmektedir.

Milyonlarca çalışanımızın alınteriyle biriken ne varsa herkesin gözü önünde erimektedir. Devlet kurumlarının çoğu zafiyet içine düşmüştür. Böyle bir ortamda iktidar ortaklarından beklenen laf üretmekdeğil, iş üretmektir. İktidar ortaklarının görevi mazeret veya düşman aramak değil, çözümüretmektir.

Türkiye’nin içi boş tartışmalarla kaybedecek vakti yoktur. Bu tarihsel gerçeklik perspektifinde bugüne dair yapılmış bir yoruma karşılık olarak Bahçeli’nin genel başkan yardımcıları tarafından yapılan açıklamalar ise hakaret ve iftiralardan ibarettir. Biz ülkemizin böyle çirkin bir dili hak etmediğini düşünüyoruz. Demokrasi ve Atılım Partisi olarak yola çıkarken de söylediğimiz gibi siyasi mecrada hakaret, iftira ve boş polemiklere tevessül etmeyeceğimizi bir kere daha hatırlatıyoruz.

Bazıları alışkanlıkları gereği kavgadan, husumetten, hakaret ve iftiradan nemalanmaya gayret edebilir. Herkesin iyi bildiği işi yapacaktır. Biz DEVA Partisi olarak kendi alanında her biri ayrı bir başarı hikayesine sahip olan partililerimizle gece-gündüz Türkiye için çalışıyoruz, üretiyoruz. Ülkemizin demokrasi, insan hakları, adalet ve ekonomi alanında içine düşürüldüğü bu durumdan çıkması ve her alanda ilerlemesi için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz. Halkımız her şeyin en iyisine layık. Bizim kaybedecek tek bir dakikamız yok.”

Bu parti projeyse Anadolu’nun Trakya’nın, bu toprakların projesidir

Reklam

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Çağlar Cilara’nın Youtube kanalında soruları cevapladı. “Seçmenler ‘Bu parti ülkeyi kanatlandırıp uçurur’ diyerek oy vermiyorlar.” diyen Babacan, şunları söyledi:

“İnsanlar ya daha kötüsünden korktukları için iktidara, ya da iktidara kızdıkları için muhalefete oy veriyorlar. Biz onun için bu siyasi partiyi kurduk. Kendi işlerini iyi yapmaya odaklansınlar. Biz çalışıyoruz. Bundan ötesini ben vakit kaybı olarak görüyorum. Biz siyaseti ülkenin yüksek menfaatleri için yapıyoruz. Bu parti projeyse Anadolu’nun Trakya’nın, bu toprakların projesidir. İktidarın görevi toplumsal birliği ve bütünlüğü sağlamaktır. Cumhurbaşkanı aynı anda bir siyasi partinin de başkanı olduğunda ise Türkiye’de işler karışmaya başladı.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here