Ümit Özdağ: Ben Meral Akşener’e ihanet etmedim ama Meral Akşener bana ihanet etti

0

İYİ Parti’den ihraç edilen Ümit Özdağ, Haberglobal’de konuştu. “Ben Meral Akşener’e ihanet etmedim ama Meral Akşener bana ihanet etti.” diyen Özdağ, şunları söyledi:

“Ben Akşener’e İYİ Part’nin kuruluşu sürecinde onun evinde yaptığımız toplantıda vermiş olduğum sözü, partiden ihraç edilene kadar tuttum. Akşener’e ihanet etmedim, kuyusunu kazmadım. Ben Akşener’e ihanet etmedim ama Akşener bana ihanet etti. Tepkim sürecek, altını çizerek söylüyorum; daha yeni başladım. Ben pişmanlık duymuyorum.

Meral Akşener ve İYİ Parti, Ümit Özdağ’dan kim ve ne uğruna vazgeçti?

Çok net; Buğra Kavuncu’nun genel başkanlığından bir, ikincisi partinin Türk milliyetçiliğinden temizlenmesi, tasviye edilmesi Türk milliyetçi ve milli devlet kadrolarının parti dışına çekilmesi projesi adına vazgeçildi. Ama ben sayın Bahçeli ile yıllarca siyaseten mücadele ettim ama Sayın Bahçeli’nin sayın Akşener’den daha demokrat olduğunu gördüm. Sayın Akşener’in ruhunun derinliklerinde çok ciddi bir otoriter tavır görüyorum.

Ümit Özdağ Meral Akşener’in yerine mi geçmek istedi?

Hayır. Hiçbir zaman böyle bir iddiam olmadı. Ancak Koray Aydın Türk milliyetçiliğinin en itibarsız ismidir. Koray Aydın’ın Bayındırlık Bakanlığı sırasında polis bakanlığı bastı. Bize bırakılan manevi mirası kirleten Koray Aydın’dır. Burada da yalan söylüyor. Ben hiçbir ilde aday çıkartmadım.

Meral Akşener Babaanneliğe mi devam etmeli, siyasette mi kalmalı?

1 torunu var Allah bağışlasın. İnşallah 2., 3., 4., torunları da olur hep birlikte sağlıklı sıhhatli büyürler. Biz kendisinin cumhurbaşkanlığı adaylığı için çok destek olduk. İyi de bir ekip vardı arkasında buna rağmen Sayın Akşener’in aldığı oy, İYİ Parti’nin aldığı oyun yüzde 2,5 aşağısındaydı. Meral Akşener’in bugünün Türkiyesinde cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanma şansı yok.

Ekrem İmamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ekrem İmamoğlu’yu bana karşı yaptığı büyük bir terbiyesizliğe rağmen destekledim. Şu anda nöbetçi cumhurbaşkanı adayı. Kendisine acilen tavsiye ediyorum; Canan Kaftancıoğlu’na Nutuk hediye etsin.

Babanızı idam edilmekten FETÖ sanığı Enver Altaylı’nın akıl hocası Ruzi Nazar mı kurtardı?

Hayır aslında süreç şöyle: Bir idam sahnesi oldu ama 21 Mayıs’ta oldu. Talat Aydemir’in bir darbe girişimi oldu. Ama Türkeş, babam, Baykal darbede yer almıyor. Babam emniyet genel müdürüne bağırıyor, Sayın Türkeş’i neden tutukladınız diye Emniyet müdürü, “oo Muzaffer Bey biz de sizi arıyorduk” diyerek babamı da gözaltına alıyor. Rıfat Baykal’ı da hapse atıyorlar. Bu hücrelerin önünde Cemal Tural geliyor dolaşıyor. Babam Tural’a, “Bir bakar mısın?” diyor. Tural’a diyor ki, “Öküzün altında buzağı arıyorsunuz ama biz dışarıya çıkıp öküzleri bulacağı” Akşam ciplerle Ankara dışına götürülüyorlar. Gittikleri yerde çukur kazılmış. Bir kurşuna dizme gerçekleşecek. Babam bir gözdağı mı yoksa gerçekten kurşuna dizecekler mi diye düşünüyor ve kolunda harp okulunu bitirdikten sonra hediye edilen altın bir birincilik saati var. O saati çıkarıyor ve oradaki subaylardan birisine, “Bunu oğluma verin” diye uzatıyor. Subay da alıyor, “Ben ileteceğim” diyor. Babam da kendi kendine “Buraya kadarmış” diyor. Bir cip geliyor ve cipin içinden birisi çıkıyor. İnönü müdahale etmiş. Kurşuna dizme olmayacak yargılanacaklar diye. Tekrar alınıyorlar götürülüyorlar ve daha sonra Mamak’ta yargılanıyorlar ve beraat ediyorlar.

Ümit Özdağ derin devletin adamı mı?

Bir derin devlet olsaydı çok mutlu olurdum ne yazık ki yok. 2011’de Pensilvanya’da bana yönelik bir operasyon yapılması emrini Fetullah Gülen vermiştir. Fetullah Gülen’in bu verdiği emir ve döküman bende var. Bu belgede Gülen’in bana karşı ne yapılması hangi gerekçelerin kullanılması gerektiğini ifade ediyor. Başkalrıyla ilgili de başka şeyler söylüyor. Kullanılması istediği şey Cevheri Güven’in iddia ettiği MİT belgesi. Yani bu bir FETÖ operasyonudur.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here