Ümit Özdağ’ın partiden ihraç talepleri Akşener’e sunulacak..

0

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın partiden ihracını isteyen il başkanlarının dilekçeleri, Genel Başkan Meral Akşener’e sunulacak.

Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “FETÖ’cü” olduğunu iddia etmişti. Bu duruma tepki gösteren birçok il ve ilçe başkanı, Özdağ ile ilgili Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) göreve davet etti.

Parti tüzüğünün “Disiplin cezaları ve cezaları gerekli kılan haller” başlıklı maddesinin hükümlerinin uygulanarak ihraç edilmesini içeren dilekçeler, genel merkeze ulaştı. Partide mükerrer olmaması için tasnif işlemi yapılan dilekçeler, 29 Ekim Perşembe günü Akşener’e sunulacak.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, konunun, partinin yarınki TBMM Grup toplantısının ardından yapılacak Başkanlık Divanı’nın gündeminde olmadığını söyledi. Poyraz, “Ama başkanlardan biri görüş olarak açarsa bir şey söyleyemem.” dedi.

Şu an evrakların tasnifinin yapıldığını belirten Poyraz, şunları kaydetti: “Kargoyla gelenler ile fiilen getirip verenler arasında ayrıştırmayı yapıyoruz. Kargoyla gelen evraklarda imzaların kime ait olduğunu tespit etmemiz bizim için önemli. Çünkü sayın milletvekilimize ilişkin bir konu, hassas olmak zorundayız. Herhangi bir mükerrerlik ya da sahte imza gibi hususlar bu süreci gölgeler. Sayın milletvekilimize ilişkin bir konuda il başkanlarımızın böyle bir başvurusunun titizlikle tanzimi gerekiyor. Yarın tamamlanmış olur ve perşembe günü de Genel Başkanlık makamına üst yazıyla arz edeceğim. Ondan sonra Genel Başkan’ın takdiridir. Genel Başkan MDK’ye sevk edebilir, sevk etmeyebilir. Genel İdare Kurulu’dan görüş isteyebilir. Bu takdir Genel Başkanındır.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here