Üzüldük: Reha Muhtar.. Yazısı yayımlanmayınca.. Vatan’dan ayrıldı..

0

Medyamızdan yeni bir kopuş.

Biz her kopuşla biraz daha eksiliyoruz.

Bu defa Reha Muhtar.. 10 yıldır yazdığı Vatan gazetesinden.. Gönderdiği yazı yayımlanmayınca.. Ayrılmaya karar verdi.

‘Bugün olsa Ahmet Kaya da, gazeteciler, yazarlar ve HDP’liler gibi içeri mi alınacaktı?’ başlıklı yazının konusu, yıllar önce sunduğu ‘Magazin Gazetecileri Derneği’nin Oscar Ödül Töreni’ gecesinde yaşanan ‘Ahmet Kaya olayı’ ile ilgili.

Reha Muhtar konuyu bugüne taşıyıp, “Ahmet Kaya’nın anısına saygı adına; HDP’li milletvekilleri, HDP’den yana gazeteci, yazarlar; Cumhuriyet gazetesi yazarları; FETÖ örgütüne üye olmadığı halde ‘destek yazısı yazdığı gerekçesiyle suçlanan tüm yazarlar’ özgür olmalı. Bu Vatan bizim, bu memleket hepimizin..” diyor.

Yazı, ‘Bir başkadır benim memleketim’ şarkısının sözleriyle bitiyor…

Gazete tarafından yayımlanmayan yazının bir bölümü şöyle:

“Tayyip Erdoğan; hiçbir zaman unutmadı Ahmet Kaya’nın kendisine verdiği desteği. Acaba Ahmet Kaya, bugün yaşasaydı nerede olurdu? Gazeteci bu sorunun cevabını biliyor; ama söylemek istemiyor. Mesele Ahmet Kaya’nın bugün nerede duracağı değil. Mesele; Ahmet Kaya gibi Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun ‘kanlı coğrafyasında’, ‘Kürt kimliğini unutmamakla, terör örgütlerinin kanlı çehresi arasında sıkışan, her an emperyalizmin aktörü haline getirilmesi için yalnızlıklarında sıkışan yüreklerine’ Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sıcak yüreğini ardına kadar açmak, dost elini uzatmaktır. Ahmet Kaya’nın anısına saygı adına; HDP’li milletvekilleri, HDP’den yana gazeteci, yazarlar; Cumhuriyet gazetesi yazarları; FETÖ örgütüne üye olmadığı halde ‘destek yazısı yazdığı gerekçesiyle suçlanan tüm yazarlar’ özgür olmalı. Bu Vatan bizim, bu memleket hepimizin”

Reklam

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here