Van Valiliği’nden sosyal medyadaki görüntülere ilişkin açıklama..

0

Van Valiliği, sosyal medyadaki görüntülere ilişkin açıklama yaptı. “İçişleri Bakanlığı tarafından Van Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan Başkan Vekilliği görevlendirilmesini protesto etmek için toplanan ve kanunsuz eylem yapan gruplar için görevlendirilmiş Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli personele, bekleme yaptıkları Van il merkezi Yüzbaşıoğlu sokakta bir şahıs tarafından Demir tabure ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırı sonucu bir Polis Memurumuz yüzünden, boynundan ve kolundan yaralanmıştır.” denilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Saldırıda bulunan şahıs kovalamaca sonucu zor kullanılarak yakalanmıştır. Şahsın 2013 yılında PKK terör örgütünün kırsal alanına katılım yaptığı, 2014 yılında Diyarbakır ilinde güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu ve çok sayıda suç kaydının olduğu ayrıca, psikolojik rahatsızlığının (şizofren) bulunduğu anlaşılmıştır. Valiliğimizce olayla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.”

“Bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır”

AK Parti İstanbul Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yeneroğlu da twitter hesabından tepki çeken videoyu paylaşarak şunları söyledi:

“Van’daki bu görüntüler korkunç! Hukuk içinde görevini yapan emniyet güçlerimizi de zan altında bırakan bu vahşet kabul edilemez! Vatandaşlarımıza bu zalimliği reva gören kişilerin bir an evvel görevden alınması ve yargılanması için gereken mutlaka yapılacaktır.”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ise “Van’da şu görüntüye bakın halka reva görülene bakın yazıklar olsun! Bu kamu görevlileri yargılanmazsa Türkiyede ve Dünyada kimseye bir şey anlatamazsınız!” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here