Vefat eden Milli Görüş Hareketi’nin öncülerinden Süleyman Karagülle için taziye mesajı yayımladı..

0

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli Görüş Hareketi’nin öncülerinden, Adil Düzen’in teorisyeni ve gazetemizin yazarlarından Süleyman Karagülle’nin vefatı sebebiyle bir taziye mesajı yayımladı.

“Değerli dava adamı Süleyman Karagülle’nin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Benim de yakın tanıdığım bütün aile mensuplarına, kendisinin arkadaşlarına ve öğrencilerine hep başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” diyen Gül, şu ifadelere yer verdi:

“Kendisini bir lise öğrencisi olarak 1969 yılında rahmetli Necmettin Erbakan’ın başlattığı siyasi harekette bağımsız milletvelili adayı olarak Aydın’da tanıdım ve o zaman da kampanyasına katılmıştım. Daha sonra İzmir’de dayım Prof. Dr. Ahmet Satoğlu’yla beraber geliştirdikleri Akevler çevresinde de daha yakından tanıma fırsatı buldum.

Süleyman Bey bir taraftan İslami ilimlere derinden vakıf, diğer taraftan matematik – fizik gibi alanlarda çok ileri bilgisi olan bir mühendisti. ‘Adil Düzen’ başlığı altında geliştirdiği düşüncelerinde özellikle ekonomi ve gelir dağılımı alanında adaleti, eşitliği ve emeği öne çıkartan, rant ve haksız kazançlara engel olan bir sistem ifade ediyordu. Umarım Süleyman Bey’in bu düşüncelerini modern sosyal demokrat düşünceye sahip olanlar kritik bir gözle gözden geçirirler.

Süleyman Bey’i son yıllarda yakın aile çevresinden ve dostlarından takip ettim. Son nefesine kadar ilimle, insanlığın iyiliği ve Türkiye’nin geleceğiyle uğraşan, kafa yoran değerli bir insandı. Bir kez daha kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here