WhatsApp Web’in karanlık mod özelliği..

0

Dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan olan WhatsApp, cep telefonlarının ardından masaüstü sürümünde de karanlık mod özelliğine geçti.

Ücretsiz bir uygulama olan WhatsApp, yazılı, sesli ve görüntülü mesajlaşma imkanı sağlıyor. Sürekli artan kullanıcı sayısı ve artan altyapı kapasitesi sayesinde artık neredeyse GSM operatörlerini devre dışı bırakacak ölçüde telefon görüşmeleri de yine bu uygulama üzerinden yapılıyor.

Peki sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde bulunan WhatsApp Web kullanıcılarının büyük merakla beklediği karanlık mod özelliği nedir? WhatsApp Web üzerinde nasıl aktif hale getirilir?

Son birkaç yıldır akıllı telefonlarımızın vazgeçilmezi hale gelen Whatsapp uygulmasını bilgisayarımzda da kullanabiliyoruz ve buna da WhatsApp web deniyor. Bir yandan bilgisayarınızda çalışırken bir yandan telefonunuza bakmak zorunda kalmıyorsunuz ve tüm mesajlaşmalarınızı bilgisayar ekranından yapabiliyorsunuz. WhatsApp karanlık mod ile birlikte kullanıcılar, hem şarj tasarrufu sağlamış oluyor hem de göz yorgunluğu azaltıyor.

Tüm Whatsapp kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulan bu özelliği aktifleştirmekse ise oldukça basit. Öncelikle telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve menüye giderek orada bulunan WhatsApp Web kısmına giriş yaparak masaüstündeki kodu okutun.

Kodu okuduktan sonra artık masaüstünde WhatsApp Web oturumu açmış olacaksınız. Şimdi ise ‘ayarlar’ kısmına girin. Çıkan seçeneklerin arasında ‘tema’ sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan noktalardan ise açık işaretli yerine ‘koyu’yu aktif edin. İşte WhatsApp Web karanlık moda geçiş yaptınız.

Kaynak: Euronews

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here