Yargıtay Üyesinden Sezgin Baran Korkmaz açıklaması..

0

Yargıtay Üyesi Tekman Savaş Nemli, kara para aklama suçlarından Türkiye ve ABD tarafından aranan ve Avusturya’da gözaltına bulunan Sezgin Baran Korkmaz ile birlikte olduğu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

“Fotoğrafta yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk.” diyen Nemli’nin açıklaması şöyle:

“Bazı internet siteleri ile sosyal medya hesapları üzerinden gündeme gelen, şahsımın da yer aldığı fotoğraf üzerine yapılan haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Fotoğraf karesinde yer alan Avukat Mehmet Demir 11 yıl önce verdiğim vekâlet ile şahsımın avukatı olup, Sezgin Baran Korkmaz ile bu vesileyle aynı ortamda bulunduk. Bunun dışında adı geçen SBK ile herhangi bir hukukum yoktur.

Fotoğraf 24 Eylül 2020’de çekildi. Adı geçen şahıs hakkındaki herhangi bir soruşturmadan haberimin olmadığı gibi, basından öğrendiğim kadarıyla yine adı geçen şahıs hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlığına el koyma kararlarının 9 Ekim 2020 tarihinde alındığı ve daha sonra bu kararların kaldırıldığı belirtildiğinden ilgi kurulması da anlamsızdır. Ayrıca şahsıma yönelik suç oluşturacak haber ve yorumlar hakkında yasal yollara başvuracağım.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here