Yiğit Bulut’a sert tepki gösterdi.. Ekonomiyi batırmış, bana paradan bahsediyor.. Sen git ekonomiyi düzelt!

0

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, sosyal medya hesabından Milli Takım’ın küme düşmesi ile ilgili “Milyonluk transferler yaşanan şımarık hayatlar vergisi kaçırılan transfer paraları vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri ve ortada milli takım diye dolaşan mahalle takımı. Büyük Türk Milleti’nin şanlı bayrağını üzerinde taşıdığınız o üniforma hiçbirinize yakışmıyor!! Çıkarın o üniformayı!! Futbol federasyonu bu ülkeye, bu bayrağa, büyük Türk Milleti’ne yakışmıyor!!” dedi.

İstanbul’da spor müdürleriyle bir araya gelen Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, Yiğit Bulut’a tepki gösterdi. “Türkiye ekonomisinin tepesindeki adam, konuşuyor. Ekonomiyi batırmış, bana paradan bahsediyor. Sen git ekonomiyi düzelt.” diyen Şenol Güneş, yıllık 3.2 milyon euro maaş almasına tepki gösterilmesine de cevap verdi:

“Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ekonomiyi batırmış adam bana ekonomiden bahsediyor. Ben para çalmadım ki! Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum.

Benim maaşım belli. Düzgün bir adama düzgün olduğunu ispatla diyorlar. Yalan bir şeyi neden ispatlayayım. Çok merak ediyorsanız federasyona sorun. Bir başkasına çalışmadığı dönemde aldığı parayı hak ediyor diyeceksiniz ama bana haksız maaş alıyor diyeceksiniz. Ayıptır. Herkes seviyesiz olursa toplum da seviyesiz olur. Futbol sevgisi olmazsa pastadan hiç kimse pay alamaz. Taraftar olmaz, seyirci olmaz, hiçbir şey kalmaz.

Ay-yıldızdan bahsediyor. Vatandan, milletten bahsediyor. Vergiden, asgari ücretten bahsediyor. Ayıp denen bir şey var. Böyle algı mı olur? Bu milli takıma yapılan en büyük haksızlık. Ben çalmadım ki bir şey? Benim maaşım belli, gidin merak ediyorsanız sorun. Bir haber yapmışlar, her yere dağıtmışlar gidiyor. Ben çalışıyorum, çalıştığımın da karşılığını alıyorum. Beni kimse paspas yapamaz.”

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here