Yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle başvurduğu hastaneden kaçtı..

0

İstanbul Beyoğlu’nda, yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle başvurduğu Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde test sonucunu bekleyen bir kadının kaçtığı ihbarı üzerine polis ekipleri çalışma başlattı.

Taksiyle geldiği Taksim’de araçtan inip yaya olarak kaçmaya çalışan kadını durduran polisler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şüphesi nedeniyle kadına yaklaşmadı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, söz konusu kadını ambulansa alarak hastaneye götürdü. Kadının ambulansa alınmasının ardından durdurulduğu alan Beyoğlu Belediyesi temizlik görevlileri tarafından dezenfekte edildi.

Öte yandan Türkiye’de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ilk tespit edildiği 10 Mart’tan itibaren vatandaşların dezenfektan ve tıbbi maske ihtiyacını fırsata çevirmek isteyen dolandırıcılara karşı yürütülen operasyonlarda, 30 tonu aşkın dezenfektan ve bunun yapımında kullanılan ürün ile binlerce tıbbi maske ele geçirildi.

Çin’in Vuhan kentinde 12 Aralık 2019’da ortaya çıkan ve 1-2 hafta içinde küresel yayılım göstererek pek çok ülkeye bulaşan yeni tip koronavirüse önlem almak isteyen vatandaşların talepleri karşısında dolandırıcılar da harekete geçti. Güvenlik güçleri de yaptıkları çalışmalarla halk sağlığını hiçe sayan bu kişelere göz açtırmadı.

Yurt genelinde son bir haftada polis ve jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonlarla “merdiven altı” tabir edilen illegal yöntemlerle üretilen sahte dezenfektan ürünlerini farklı markalara ait sahte bandrol, hologram ve etiket yapıştıran dolandırıcıların bu ürünlerini piyasaya sürmeleri engellendi.

Ekipler, sahte üretim yapılan depo ve iş yerlerine yaptığı baskınlarda 6 bin 900 tıbbi maske, 26 bin 316 litre ve 40 bin kutu dezenfektan ürünü ve 5 bin 75 litre etil alkol ele geçirdi, 17 şüpheliyi gözaltına aldı. Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 4’ü tutuklandı, biri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Ele geçirilen sahte ürünlere de imha edilmek üzere el konuldu.

YORUM YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here